Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Святкуємо разом
Святкуємо разом

Де козак, там і слава

Нравится
Стаття з випуску № 15(43) від 2009-10-31

14 жовтня - велике християнське свято Покрови Божої Матері, яка своїм омофором захищає Україну від злої долі. В цей день ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за вільну незалежну Україну.

Колектив учнів, вчителів та вихователів Жовківської ЗОШ - інтернату для дітей з вадами слуху в цей день провели свято на тему: «Де козак, там і слава !», пригадали славні традиції Запорозької Січі, невтомну боротьбу козаків. Діти ще раз переконались, що є нащадками славного козацького роду.

Святкування розпочалося з вступного слова вчителя фізкультури Р.Т.Кушпети. У своєму виступі він зупинився на мальовничих сторінках виникнення та розквіту козацтва, розказав про невтомну боротьбу проти панівного становища шляхти

Організаторами свята були вчителі фізкультури - М.Р.Горинь, та Широн  А.В., які доклали багато зусиль, щоб свято пройшло веселим, мелодійним, жартівливим. Святкування продовжили учні, які брали участь у конкурсах та розвагах.

Діти були поділені на два курені, які мали свої девізи та привітання. Конкурси відбулись на кмітливість, швидкість, уміння та сміливість. Учні демонстрували свою силу та спритність. Учасники вболівали один за одного, зал був заповнений галасом, сміхом, та вболіваннями. Далі лунали пісні, поезії присвячені незламним борцям за волю України у виконанні учнів та вчителів.

Усі учасники свята були одягнені у вишиванки, що свідчило про незламний козацький дух, що «Козацькому роду – нема переводу».

Журі, яке було обране на початку свята в складі: О.Т. Тлустяк, В.П. Звір, І. М. Рудзінська, гідно оцінили команди, де визначили переможців. Переможці отримали призи, а всі інші – задоволення і втіху від свята.

Свято завершила заступник директора Г.Р. Пікловська, яка щиро подякувала всім учасникам за участь і побажала міцного козацького здоров'я та успіхів. Свято завершилось. Організатори свята запросили гостей та учасників на козацький куліш з салом та узвар з сухофруктів. Усі смакували та проймались козацькими традиціями, славою та мужністю.

Саме любов до України та її звичаїв і мови стали девізом свята.

«Якщо в тобі байдужості іржа

Душі козацької не зжерла

І воля України не чужа –

Ти маєш українські зерна.»

Оксана ПІКЛОВСЬКА


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 25


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти