Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Новини сільського господарства
Новини сільського господарства

Туринківчан іноземна компанія не пускає на пасовище

Нравится
Стаття з випуску № 10 від 2009-07-24

Аеродром невидимка

Нещодавно з’явилося в газеті «Відродження», що на 19-му році незалежності на теренах Туринківської сільської ради виявлено аеродром, який займає площу 2 гектари. Я зразу подумав, що цей аеродром було замасковано і ніхто бачив. При опитуванні місцевих жителів з’ясувалось, що про нього всі знають та пам’ятають, як його будували у 70-х роках минулого століття, як вилітали і здійснювали посадку «Кукурудзники», так називали в народі літаки АН-2. Любовалвсь місцева дітвора, теперішні вже батьки та діди. Вчились їздити на роверах, мотоциклах а пізніше на автомобілях. Але вже Українські Незалежні владі засліпило на 19 років, аеропорту не бачила.

І от за роки незалежності перший приліт АН-2 пасажирського, що належить іноземній компанії «Лейком» яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції на теренах Західної України.

Із здобуттям Незалежності, почали розвалюватися і колгоспи. Мінялись вивіски на канторах, спочатку на КСП (колгоспно селянські спілки), після ТзОВ (товариства з обмеженою відповідальністю). З тими змінами вивісок, помалу почало зникати колективне майно, надбане селянами, за працю яких їм на початках ставили трудодені. Про те голови колгоспів – комуністи та їхні родини зарплату отримували регулярно, хоча вже не орали і не сіяли, та худобу всю розпродали. Тим самим показали, що сільськогосподарське виробництво не вигідне.

І тут з’являється іноземна компанія яка зацікавилася нашою безгосподарністю, і вирішила займатись вирощуванням сільськогосподарської продукції, а точніше висасувати з неньки землі кров, вирощувати повсюди ріпак. Самі іноземці на землі робити не бажають то наші селяни повторили кріпацтво. А щоб обдурити, забрати, пайові землі у селян і в кінцевому результаті якийсь мізер заплатити, найняли іноземці цих самих голів колгоспів секретарів парткомів (комуняк), надали їм службові автомобілі (джипи) і виходить все економічно вигідно працювати на землі, а наші «демократи» доказують, що це збитково. Чому і кому так вигідно?

Чи не задумувались Ви над тим скільки в колгоспі було худоби, свиней по декуди і овець та й на кожній господарці налічувалось 2-3 худоби а також і 2-3 свині не говорячи за кури гуси, качки індики, кролі та багато іншого свійського. І водночас не можна було вільно купити, м’яса та м’ясних виробів (ковбаси …), молока та молочних виробів (майонезу, сметани…), не було в достатній кількості.

В даний час всі корівники та свинарники розвалені, не кожний господар тримає корову чи свиню, продукцією м’ясомолочною заваленні всі торгові точки. Гуртові базари заваленні сільськогосподарською продукцією: морквою, цибулею, картоплею, яблуками та багато іншим. Звідкіля таке ізобілля? А грошей у простого люду нема. Все це рідненькі контрабанда із-за кордону. Ми нічого не виробляємо ні не вирощуємо. Тим самим не маємо місця праці, не отримуємо зарплати а отже немає відрахування в пенсійний фонд, він пустий. Живемо на позиках та розбазарюванні держмайна, від так званих прихватизацій. До чого ми котимося? Купуючи іноземну контрабандну продукцію, через те що нашої нема, ми тим самим робимо послугу іноземцям, даємо їм роботу, створюємо їм робочі місця. Таким чином за допомогою нашої влади нас і наших дітей заганяють в глухий кут, безвиході.

Не має у нас влади немає кому наші інтереси відстоювати. Жителі с.Туринка занепокоєні тим, що все життя вони випасали худобу на місці аеродрому до будівництва а після навколо нього, але без права власності на аеродром із слів сільського голови, колишній голова колгоспу а тепер працівник іноземної фірми, самовільно поставив шлагбаум чим унеможливив заїзд на територію аеродрому.

Ходять чутки, що сільська рада має намір продати аеропорт, який на сьогоднішній день коштує мільйони доларів США, але як практика показує при продажі влада забуває про громадську казну при цьому про свою кишеню пам’ятає. Тому селяни в тому випадку не повинні бути байдужими і якщо комусь потрібно користування аеродромом то надати в оренду і цим самим постійно поповнювати сільську казну і розумно їх використовувати. В першу чергу зробити сільські дороги і т.д.

Як буде ти байдужими то повториться та сама історія що з піском, хтось набє кишені а Ви залишитись з носом.


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 27


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти