Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Правоохоронні органи
Правоохоронні органи

На Жовківщині та Сокальщині тонни мертвої риби: робота спиртзаводу чи диверсія невідомих?

Нравится
Стаття з випуску № 4 від 2014-07-17

27 червня з очисних споруд Рава-Руського спиртозаводу у річку Рату,  потрапило близько 2-х тисяч кубометрів нечистот. Це призвело до загибелі декількох тонн риби у довколишніх ставках.

Як йшлося в «Огляді» ЗІКу на підприємстві катастрофу пояснюють тим, що забруднену воду підприємство зберігає у спеціальних басейнах. Воду очищають хімічним препаратом. Як наслідок -відходи стають густими і перекривають доступ кисню до нижніх шарів води. Відтак риба просто задихається.

Журналістам сайту Дивись. Інфо, міський голова Рави-Руської Ірина Верещук повідомила, що аварії на спиртзаводі у Раві-Руській не було, а брати Дубневичі спільно із «Свободою» хочуть прибрати цей завод до власних рук.

«Аварії не було. Було щось схоже на диверсію: невідомі вночі спеціально розкопали дамбу і випустили частину нечистої води не у річку, а у озерні простійники, хоча людям риба справді загинула», – повідомила Ірина Верещук.

Вона також додала, що уже написала відповідну заяву у міліцію і СБУ.

У свою чергу головний інженер спиртозаводу також переконує журналістів, що з їхніх очисних споруд нечистоти не могли витекти у річку.

Розслідує ситуацію і в. о. директора Рава-Руського спиртового заводу Роман Лянгер.

 «Ми почали проводити власне розслідування, то виявили факт підкопу дамби, яка розділяє очисні споруди від ріки», - повідомив в. о. директора

Роман Лянгер повідомив, що близько семи метрів дамби було знищено. За його словами, для того, щоб це сталося, достатньо було прокопати невеличкий канал на ширину лопати, що дозволило б воді зруйнувати дамбу.

На Рава-Руському спиртзаводі вважають, що ситуація із проривом дамби є спланованою. Не виключають, що вона є продовженням ситуації щодо керівника підприємства, яка виникла на заводі у травні, мовляв, окремі особи зацікавлені у зриві роботи заводу та дискримінації керівника підприємства, якого підтримує колектив
До слова, правоохоронці, екологи і рибоохоронна інспекція за фактом даної справи розпочали власну перевірку.

Оперативний виїзд на місце події співробітників Держекоінспекції у Львівській області дійсно підтвердив забруднення та масову загибель риби у річці поблизу смт. Великі Мости. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Львівській області відібрано проби поверхневих вод по всій течії річки Рата. Результати експрес-аналізу, станом на 13.30, вказали на те, що розчинений кисень у воді становив 2,37 мг/дм3 (при нормі – не менше 4 мг/дм3).

Незважаючи на ситуацію, підприємство продовжує працювати у звичайному режимі. А орендатори ставків готують позов до суду, бо у своїй біді звинувачують спиртзавод.

«Якщо би після того, коли трапилась аварія повідомили б орендарів. Ми б перекрили воду. Вода би пішла Ратою. На Раті риба все таки загинула б, але на ставках залишилась би неушкодженою», -- розповідає орендатор одного зі ставків Ігор Демчина.

Про те, що із місцевого спиртозаводу у річку потрапили нечистоти, орендаторів ставків, які розташовані поряд, ніхто не попередив. Тепер орендатори змушені самотужки збирати мертву рибу, і за свої ж кошти її утилізувати.

Варто зазначити, річка Рата впадає у річку Західний Буг. Тому, забруднена вода загрожує жителям ще кількох областей.


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 17


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти