Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Правоохоронні органи
Правоохоронні органи

Кого насправді отримала Жовківщина - правоохоронця чи злочинця в погонах?

Нравится
Стаття з випуску № 5 від 2014-08-07

Журналісти нашого видання намагалися розібратись кого насправді отримала Жовківщина в особі керівника райвідділу міліції, провівши власне журналістське розслідування. Першу знахідку про призначення головного міліціянта району опублікувала провладна «безхребетна» газета «Видродження» у № 25 від 19 червня цього року під заголовком:

«Жовківщина отримала нового начальника райвідділу»

Ним став уродженець Кам’янки-Бузької, полковник міліції Віктор Рудольфович Уланов.

Новопризначений керівник правоохоронців Жовківського району бере на озброєння засади морально-етичних принципів справді української міліції, які формувалися впродовж довгих років становлення нашої державності та набирають нових рис в умовах непростої сучасності.

Доволі тривалий, проте гідний послужний список, сміливі погляди в оновленні та реформуванні правоохоронних органів ставлять його в ряд починателів прогресивних змін в силових структурах.

«Я працюю у міліції з 90-х років. Відтоді  і до сьогодні якихось вагомих змін в їх роботі не бачу. Всі свої зусилля скерую на те, аби міліція була справді з народом. Повернення довіри до людей в міліцейській формі, думаю, - це не тільки прагнення і нелегка робота районного рівня, а й, мабуть, усієї країни. Маємо направду вболівати за громадян, дбати про їх безпеку і спокій, щоб, в разі потреби, вони без остраху зверталися до нас і були впевнені, що отримають допомогу. Вестиму відкриту і прозору політику як в стосунках із особовим складом, так і з тими, хто прийшов на прийом, і вимагатиму цього у підлеглих.

Той відсоток розкриття злочинності в районі, який, до речі, останнім часом значно знизився, треба, і можна покращити. Я знаю, як це зробити», - пообіцяв новопризначений головний міліціонер Жовківщини».

Жителі Жовківського району Львівської області обурені та стурбовані призначенням виконуючим обов’язки начальника Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області Уланова Віктора Рудольфовича.

Поділяючи стурбованість стосовно грубих порушень законодавства Улановим В.Р. на попередніх керівних посадах, а також прогресуючої злочинності та корупції на Жовківщині, вважаю за доцільне зауважити наступне.

Уланов Віктор Рудольфович в період з 2009 по 2010 рік перебував на посаді начальника Залізничного районного відділу міліції м. Львова. В цей період під його керівництвом працівники райвідділу (карний розшук) займались розбійними нападами, проти них були порушені «гучні» кримінальні справи. Вважаю, що начальник райвідділу не міг не знати про дії своїх підлеглих, а це значить, що він міг бути їхнім однодумцем та спільником, за що і був звільнений з посади начальника Залізничного райвідділу міліції.

Знайшли ми один, досить цікавий, матеріал про методи роботи працівників Залізничного райвідділу. В ньому, зокрема, згадується, які самезусилля скеровувались на те, аби міліція була справді з народом. Як, направду, Віктор Уланов вболівав за громадян, дбав про їхню безпеку і спокій, щоб, в разі потреби, вони без остраху зверталися до нього і були впевнені, що отримають допомогу. Отож читайте:

У райвідділах Львова б’ють потерпілих у кримінальних справах, – розповідь постраждалого

У райвідділах міліції міста Львова практикують вибивання показів. При цьому жертвами побиття з боку працівників міліції стають не лише підозрювані у вчиненні злочинів, а й потерпілі! Такий безпрецедентний випадок трапився днями у Залізничному райвідділі міліції.

Принаймні, це стверджує 28-річний мешканець Городоцького району Львівщини, який звернувся за допомогою до ЗІКу.

Про таких кажуть – народився в сорочці

25 лютого 2010 року близько 22.00 в районі Привокзальної хлопець став жертвою нападу невідомих йому осіб. Йому було завдано два проникаючі ножові поранення: черевної порожнини (з пораненням печінки) та попереку. «Швидка», яка прибула на виклик, доставила пораненого в Львівський регіональний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр у реанімаційне відділення. Життя людини висіло на волосині. При поступленні через значну втрату крові лікарі діагностували стан потерпілого як важкий. Медики кілька годин через оперативне втручання боролися за його життя. Згодом лікарі зізнавалися родичам хлопця, що тільки завдяки чуду та Божій ласці хлопець вижив.

Відразу наступного дня у реанімації потерпілий надав всі покази працівникам Залізничного райвідділу міліції, які невдовзі повідомили родичам, опитали свідків злочину та затримали двох підозрюваних у його здійсненні. На очній ставці із затриманими потерпілий їх не впізнав.

Після майже місячного лікування у стаціонарі хлопця виписали додому. Лікарі рекомендували йому обмеження фізичного навантаження та подальше контрольне медичне обстеження.

Розмову з потерпілим розпочали ляпасом в лице

Не минуло й тижня перебування потерпілого поза стінами лікарні, як працівники Залізничного райвідділу міліції вирішили форсувати розкриття зареєстрованого у них важкого кримінального злочину. Як розповів хлопець, 31 березня близько 22 год. він йшов на кінцеву зупинку маршруток Городоцького напрямку, яка є на Приміському вокзалі, з наміром добратися додому. У той час на вокзалі до нього несподівано підійшов чоловік, одягнений у цивільне, представився «міліція» і почав тягнути його вбік. Відразу на підмогу підійшли ще двоє чоловіків у цивільному, які силою заштовхали хлопця у машину. Як згодом з’ясувалося, усі троє були працівниками Залізничного райвідділу міліції. На прохання хлопця показати посвідчення, «доблесні» оперативники відповіли щось на зразок того, що мовляв, зараз ми тобі покажемо. На запитання про підстави затримання було сказано: «Ти п’яний!». Коли ж хлопець сказав про намір повідомити родичів про затримання – міліціонери відібрали у нього мобільний телефон.

Далі події розвивалися так. Хлопця привезли у Залізничний райвідділ міліції. Жодної реєстрації його у журналі чергового не проводилось. Хлопця завели в кабінет на третьому поверсі будівлі, куди відразу, крім згаданих трьох працівників райвідділу, зайшов ще один. Розмова з потерпілим у справі розпочалася з того, що один із міліціонерів вдарив його в лице. Працівники райвідділу звинуватили потерпілого у тому, що він вводить слідство в оману. «Невже ти не знаєш, хто тебе підрізав? Для чого ти писав заяву? Тепер з нас питають за цю справу», – такі «наїзди», разом матюками та погрозами посипалися на адресу хлопця.

О 3-ій годині ночі потерпілого повезли у Львівський обласний наркологічний диспансер для перевірки на рівень алкоголю в крові. Результати аналізу засвідчили, що ознак сп’яніння не виявлено (медичний висновок з цього приводу є у розпорядженні ЗІК). Навіть після цього працівники райвідділу і не думали відпускати хлопця.

В одному з кабінетів на третьому поверсі райвідділу його протримали до ранку, мотивуючи тим, що так порадив зробити слідчий, який розслідує справу. Увесь цей час працівники райвідділу били хлопця кулаками в голову, в лице, копали по ногах (один із них, оглянувши ще свіжі рани хлопця, порадив не копати в живіт, бо той зовсім «клякне»), знущалися, ображали та залякували.

Уже вранці до кабінету навідався доглянутий чоловік у костюмі. Хлопець припускає, що то був хтось із керівництва райвідділу. Чоловік теж почав «наїжджати» на потерпілого, мовляв, написав заяву – кажи, що нам тепер з нею робити.

Ще пізніше до хлопця зайшов слідчий, який веде справу. Він ще раз вислухав покази потерпілого у справі і взяв розписку про те, що той зобов’язується з’являтися на виклики у райвідділ.

Незаконно протримавши 1,5 доби в райвідділі, хлопця відпустили додому. При цьому міліціонери наголосили, що це не остання їх «неформальна зустріч». «Якщо вони (винуватці злочину) тебе не доріжуть, то ми самі тебе вб’ємо», – пригрозили хлопцеві на прощання.

Замість висновку

У черговій частині Залізничного райвідділу міліції ЗІКу повідомили, що у час з 31 березня до 1 квітня перебування в райвідділі цього мешканця Городоцького району Львівщини не зареєстровано.

Помічник міністра МВС з прав людини Тарас Гаталяк уважно вислухав інформацію про побиття у райвідділі і пообіцяв з’ясувати ситуацію. З його слів, у відповідь на заяву потерпілого буде призначена службова перевірка «по повній програмі».

У свою чергу Денис Харчук, начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області, заявив: «Якщо є скарги на дії працівників міліції, треба писати заяву у прокуратуру для проведення перевірки. За результатами перевірки можна буде щось сказати. Також можна писати заяву на ім’я начальника ГУ МВСУ у Львівській області. Начальник управління дасть доручення відповідним службам. Ми зі свого боку теж проведемо перевірки. Якщо буде склад злочину, прокуратура прийматиме рішення».

Зараз потерпілий у кримінальній справі готує скаргу на неправомірні дії працівників міліції у прокуратуру. Він боїться, щоб висловлені на його адресу погрози не були втілені у життя. Зазначимо, що ЗІК бере під контроль подальший розвиток подій. Також наголошуємо на тому, що нам відомі всі прізвища фігурантів цієї історії.

ЗІК сподівається, що прикрий інцидент із побиттям у Залізничному райвідділі Львова буде належно розслідуваний і винуватці будуть покарані.

Також сподіваємось на реакцію щодо неправомірних дій працівників райвідділу з боку новопризначеного начальника міліції Львівщини Михайла Цимбалюка.

Наталя Степанів

http://zik.ua/ua/analytics/2010/04/02/223422

коментар:

  • Начальник Залізничного райвідділу міліції Уланов Віктор Рудольфович відомий садист, бузувір і перевертень у погонах, який «кришує» увесь без винятку кримінальний бізнес Кам'янка-Бузького району з якого він походить і ці ж порядки він запроваджує у Львові. Завдяки щедрим подачкам від кримінального бізнесу генералу Пісному, Уланов і досі на посаді. Надіємося що нове керівництво не спокуситься на 30 срібняків садиста у погонах п.Уланова. Хоча хто його зна???

 

З лютого 2011 року пан Уланов був призначений на посаду начальника Шевченківського райвідділу міліції Львова. І тут не обійшлося без криміналу. Під його керівництвом працівники райвідділу займались наркоторгівлею, зокрема продавали макову соломку. Грубо порушувались права людей, побої, притягнення до кримінальної відповідальності невинних людей, «кришування» бандюків і.т.п.

Після призначення виконувати обов’язки начальника Жовківського райвідділу міліції пан Уланов зухвало вів неправильну кадрову політику звільняв працівників, які були призначені на посади після кривавих подій на майдані, і призначав невідомих, чужих людей, з інших районів, які майже всю офіційну заробітну плату будуть витрачати на обслуговування своїх дорогих автівок і пальне на поїздки в Жовкву на роботу. Таким чином, свідомо створюються умови для хабарництва та корупції в Жовківському районі.

Отже, Уланов Віктор Рудольфович не відповідає тим моральним якостям, які мали б бути у начальника Жовківського районного відділу міліції. «І за що померали люди на майдані?!», – каже депутат Львівської обласної ради і координатор ГО «ПРАВИЙ СЕКТОР-захід» Богдан Каспер, який перед призначенням Уланова скерував своє звернення до керівника головного управління міліції області Дмитра Загарії з проханням не призначати В. Уланова начальником Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області, вказавши, що таке погодження за хабар здійснюється Дмитром Загарією через особистого водія. Нажаль, обласний міліціянт не зробив позитивного висновку.

При зустрічі із Віктором Улановим ми дізналися, що за його призначення клопотали Жовківська районна державна адміністрація та районна рада, ВО «Свобода» та Жовківська Самооборона, якою керує депутат-свободівець Жовківської райради – Михайло Дмитрів.

Думали-гадали, що ж пов’язує Уланова із цими структурними діячами, і дійшли до висновку. Весь легальний і нелегальний бізнес депутата-свободівця і водночас керівника Жовківської районної організації ВО «Свобода» Володимира Тістика знаходиться у Шевченківському районі м. Львова де власне і панував у буремні януковицькі часи В. Уланов. Подейкують, що у «готелях-борделях» приторговують наркотою, якою начебто і по сьогодні балується В. Тістик та Б. Юрдига теперішній голова Жовківської районної державної адміністрації. Отож, виходить, що міліціянт Уланов і бізнесмен Тістик давно знайомі, можливо і через наркоторгівлю. Тому Тістик пролобіював горе-міліціянта на посаду начальника Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області, щоб надалі творити беззаконня і уникати покарання.

З такими міліціянтами і партійними керівниками які кришують один одного очевидно, що ми не побудуємо правову державу. Поки міліція не буде створена громадою, вона громаді служити не буде – каже п. Богдан Каспер.

А висновки робіть, шановні читачі, самі: кого ж насправді отримала Жовківщина - правоохоронця чи злочинця в погонах.

Йосип СОКИРА

РЕФОРМУВАННЯ МІЛІЦІЇ - РЕЦЕПТ ВІД СОТНИКА ВОЛОДИМИРА ПАРАСЮКА

Пане Аваков, моя Вам порада: огляніться навколо себе і уважно подивіться, хто Вас оточує. 99% нашої міліції - це хапуги і злодії в погонах. Жодна реформа міліції, жодні закони не змусять їх припинити красти. Якщо людина звикла так жити, то навіть, якщо Ви їй збільшите зарплату вдвічі чи втричі, вона всерівно буде брати хабарі.

Єдиний вихід - розігнати це кодло і набрати в міліцію нових людей. Нехай вони будуть без досвіду, чи спочатку їм бракуватиме професійності, зате вони будуть чесні.

Більшість теперішніх ментів і так в органи потрапили за чемодани і не всі навіть Кримінальний кодекс читали, тому втрата невелика


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 1486


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти