Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Про освіту
Про освіту

Чи місце бізнесу в школі?

Нравится
Стаття з випуску № 4(32) від 2009-03-26

Школа – це той період життя, під час якого маленькі хлопчики та дівчатка починають пізнавати світ і роблять перші кроки на шляху до самостійності та дорослості. Школа – це дім у якому дитина-підліток живе у найважливіший для неї період свого розвитку. І саме в школі в юні душі та серця закладаються ті найважливіші принципи та ідеї, які людина пронесе через все життя і якими вона керуватиметься в самостійному житті. Школярі як губки втягують в себе факти і способи поведінки, втягують в себе те як до них ставляться вчителі і школа, а пізніше проектують це ставлення і поведінку на реальний світ. Саме тому, важливим є не тільки те, чого навчають дітей на уроках та в межах навчальних програм, а й те, як ставляться до дітей поза межами класу. Прикро, що дітей в школі часто сприймають як можливість заробити, а діти стають джерелом доходів для нечесних та недобросовісних вчителів, для адміністрації школи і навіть для місцевих бізнесменів.

Нас зацікавила система організації дитячого харчування в закладах освіти нашого району. Не секрет, що для здорового і повноцінного розвитку дитині потрібне таке ж повноцінне харчування. Діти проводять в школі значну частину дня, а тому школа і процес організації дитячого харчування стають поняттями нерозривними. Ті факти, про які ми дізналися нас не тільки обурили, але й шокували.

Отож, найдешевшим обідом, вартістю 1 гривня, є порція  холодних макаронів, политих «підливою», єдиним зрозумілим складником якої є пражена мука. А на додаток – чай, чи може краще сказати невідомий жирний настій. На додачу подається він нашим дітям холодним і з масною кольоровою плівкою, яка, як знає кожна господиня, свідчить про те, що «чай» несвіжий. Пригадується відомий китайський вислів, що гарячий свіжий чай – це цілющий напій, а холодний і несвіжий – це найгірша отрута.

І що ж залишається? Здобні випічки, печиво, соки.

А це вже продукти «ПП Школа» з відповідними накрутками вищими ніж в магазинах.

Для прикладу – здобні булочки, що в магазині коштують 0.90-1.10грн, у школі продаються по 1.50грн..Ціни на печиво в школах вищі від магазинних на 50-70коп.

Така ж сама ситуація і з соками. Трьохлітрова банка соку коштує в магазині 12грн. В школі «бізнесмени» продають стакан такого ж соку по 1.25грн. Здійснюємо прості підрахунки і виходить ціна 20 грн. Маленький сік «Садочок», звичайна ціна якого -1.40грн., в школі вже продається за ціною 1.70грн. і т.д.. І це при тому, що магазин продає з націнкою, яка, будьте певні, забезпечує відповідний прибуток. То чому ж діти в школі повинні платити більше? Кому вигідні такі націнки і чию «долю вони в собі містять?

Відповідь на поставлене вище запитання частково дає наступний ганебний факт. Щоб краще провадився внутрішній (шкільний) бізнес по деяких школах запроваджено «правила закритих дверей», коли закривають на ключ двері і діти на перерві не можуть вийти із школи. Хочуть того чи не хочуть, діти змушенні купувати продукти харчування по завишеннях цінах фірм, яким надано перевагу на тендерній основі.

Тож незрозуміло, наше майбутнє, повинні бути джерелом наживи для бізнесменів? Чому в школі дітям показують приклад того як треба наживатися на ближніх? Чи такими ми хочемо бачити майбутніх громадян України, майбутніх лікарів, чиновників, бізнесменів і вчителів? Ці питання мають однозначну відповідь і вимагають негайного рішення. Зі свого боку ми й надалі відслідковуватимемо ситуацію з харчуванням в школах нашого району та робитимемо все можливе для того. щоб питання організації харчування в школах стало прозорим, а наші діти перестали бути джерелом збагачення.

Ольга Каспер


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 27


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти