Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Листи до редакції
Листи до редакції

Час великий справедливий суддя – розставить все на світі місця, але як його бракує – часу!

Нравится
Стаття з випуску № 6 від 2014-08-28

«Одна любов на все життя і Україна, бо в нас іншої нема…»

Розповідь сусідки, пані Яни.

Нікому не розказую про свою долю, але Вам розкажу.
… Базарний день в Жовкві, в суботу, я вибираю мед, думаю, який купити: липовий, гречаний, з цвіту акації, квітковий.

Продавець молодий, хлопець – років двадцять плюс – мені дев’ятнадцять. Купила мед квітковий – познайомились. Ян дуже приємно, - мене Яна звати. Хлопець побачення назначив…

Зустрічались вечорами, слухали щебет соловейка, гуляли до світанку – сонце зустрічали з жайворонком.

Вдвох святкували зелені свята – запам’ятала запах аіру на все життя. І аїр по-народному шавар; на Івана-Купала вінки на воду на річці кидали.

Ціле літо стрічались,  а в серпні коли в повітрі пахло яблуками паперівкою тихенько в церкві повінчались. А на комсомольське весілля грошей не було.

Медовий місяць провели на пасіці – мене жодна бджола не вжалила. Ян жартував: ти мов квітка – це добра прикмета. Місяць пролетів, як один день.

Коштів не було і поїхав Ян на заробітки, за туманом і за запахом тайги.

Не було ні вістки, ні слуху, ні духу від Яна – рік, два, три.

… Друзі, рідні, знайомі почали радити мені виходь заміж, твій Ян мабуть живе в Росії з іншою, бо посивієш одна.

… Почав до мене свататись капітан Аркадій – одружились, зареєстрували шлюб в РАГСІ, народилися діти – працювала я медсестрою. Не знаю звідки, - появився Ян і побився з Аркадієм, зірвав погони.

Тюрмою запахло для Яна, пішла я до нього і сказала: їдь ти в тайгу назад, бо в тюрму сядеш і надовго – поїхав Слава Богу! По роду роботи чоловіка – поїхали ми працювати в Берлін.

Потім життя трохи покрутило нами: жили в Ленінграді п’ять років, а згодом в Криму.

Коли чоловік пішов на пенсію, ми переїхали у місто Нестерів – зараз це Жовква – це місто нашої молодості. Жовква має свій неповторний шарм. Це місто в принципі ніколи не вийшло з моєї душі – залишилося назавжди.

Одного разу на базарі побачила продавця меду, - впізнала Яна – зустріч була хвилююча. В нього сім’я, діти  і внуки, і на восьме березня кожної весни в мене на підвіконнику були квіти, коробка цукерків, інколи шампанське від Яна.

Чоловік говорив жартома… не забув тебе твій «козак на солодкім меду». Пройшли, пролетіли молоді роки.

Сталась в мене біда: помер мій чоловік від цирозу печінки, але як біда то дверима і вікном, не стало сина – найважче хоронити рідних і надії…

Я одна, - діти, розлетілись по світу хто куда. На вулиці зустріла дружину Яна – хотіла я уникнути зустрічі, але зрозуміла, що вона хоче щось мені сказати: привітавшись, дуже хвора каже, - йшла з лікарні, через  якийсь час відійшла у вічність. Зараз Ян мені у всьому допомагає, була в лікарні, провідував мене, мед приносив…

Діти, кличуть мене в Санкт-Петербург, але я з України нікуди не поїду, тут на Жовківщині моє коріння, могили моїх предків -, я українка.

Тільки й радості в житті коли ми разом з Яном, тоді я щаслива, щасливі вдвох.

Час великий справедливий суддя – розставить все на світі місця, але як його бракує – часу!

Час рікою пливе, кожної суботи в базарний день пан Ян на базарі мед продає, а біля нього завжди пані Яна є.

Записав заступник редактора

Василь ГУЛЬГУН

 


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 27


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти