Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Листи до редакції
Листи до редакції

Театр абсурду або з чим повертаємося в Європу

Нравится
Стаття з випуску № 6 від 2014-08-28

Поговоримо про культуру нашої поведінки

З розповіді моєї бабусі, відомо, що до Першої Світової війни терени нашого краю були екологічно чисті, земля не була засмічена, люди були в основному бідні, але гідні, ходили босі літом. Під час війни 1914-1918 р. територію, де проходили війська Російського царя Миколи, засмітили, залізом, дротами, цвяхами! Моя прабаба пробила ногу на ржавих цвяхах і через три дні померла від зараження крові!

Пройшло сто років змінилося кілька систем, імперій, влад, культур. І що ми маємо зараз засміченні сміттям, тоже рови, чагарники, кустарними, ліси, узбіччя доріг.

Для прикладу візьмемо Жовківський парк: старовинні дерева, тінь є в спеку, є де посидіти на лавочках. Але є такі товариші, які приходять в парк, щоб відмітити свято, зустріч. Як кажуть: «Хто хоче випити, той причину знайде».

Ніби непогана звична, традиція але…. Після себе треба прибирати, а не залишати сміття, може ще хтось захоче посидіти на лавочці в тіні. Так ні залишають гори сміття, бутилок з пива та іншого непотрібу. Після нас хоч потоп?

А ось у скверику по вул. Львівській, де є дитячий майданчик, діти бавляться, а ззаду на лавочці сидять три мужики, вип’ють бутилу алкоголю і лихословлять. Це деградація нашого покоління. Раніше ненормативну лексику вживали злочинці, п’яниці, жінки легкої поведінки, а зараз все змінилося.

Діти грають у футбол 9-10 років і вже вживають нецензурні слова: «Б*…. Куди пасуєш». Діти почувши сварку старших, батьків теж вживають мовне сміття.

Ненормативна лексика відноситься до духовного світу тьми, нечистого, злого якогось. Нещодавно почув мову духовного пастиря, він до своєї дружини кричав: «Ти дура – твоє місце на дур…», - і це неодноразово відбувалось і на людях. Я зробив йому зауваження, чому так принижує свою дружину! Він відповів, щоб всі знали, що в нього жінка дурна. Чого такий пастир навчить людей. А чи не повернуться ці слова до нього бумерангом? Але він має подруг з якими він дуже ввічливо розмовляє, спілкується приємно.

Леся Українка написала: «Хто нікчемну душу має, то така ж у нього мова».

«Обернеться зло на його голову»,- написано так у Святому Письмі.

Усе це знайшло підтвердження у науці. Сімнадцятилітнє дослідження доктора біолога І. Б. Белявського, до якого приєдналася велика група вчених, увінчалося не просто успіхом, але справжнім відкриттям. Ученим випало довести, що кожне вимовлене лихе слово дуже виразно впливає на людські гени. Результатом дії сили слова через певний час відбувається зміна власного генетичного коду людини, який стосується темпів старіння і терміну життя, і видозмінені гени передаються нащадкам. Дослідження довели, що у тих, хто лихословить, дуже швидко виявляються зміни на клітинному рівні, що ведуть до різних захворювань. У ході експерименту було доведено, що лайливі слова завдають шкоди оточуючим. Вплив лихослів’я подібний до раціонального опромінення, коли рвуть ланцюжки ДНК, розпадаються хромосоми. Тобто лайливе слово викликає мутації аналогічні впливові радіації.

Не лише слово, але й лихі думки діють руйнівно. Заподіюючи зло навколишнім, лихослівник може не знати, що найбільшу шкоду він завдає собі й своїм нащадкам. Людські гени «чують» думки і слова, сприймають їх і фіксують у генетичному коді. Огидні слова негативно впливають на генетичних кодах лихослова, стаючи прокляттям, що визначає погану спадковість.

Таку ж руйнівну дію на людину та її генетику мають блуд, пияцтво, тютюнопаління, наркоманія, брехня, злодійство, насильство  і жорстокість у всіх її проявах, включаючи аборти, тобто все те,що Біблія іменує словом ГРІХ. Якщо злість руйнівна, то, навпаки, просте добре слово, вимовлене з любов’ю, лікує.

Чи не говорить про це Біблія?

«Дехто, говорить, мов коле мечем, язик же премудрих – то ліки».(Пр. 12:18)

Розказував мені дідусь одного хлопчика, батько якого сидить вже кілька разів за гратами за крадіжки, розбій. Хлопчику п’ять років, а він, побачивши дідуся гроші, ховає в кишеню. Я кажу цьому мужчині, що в хлопчика це вже в генах. Написано в Біблії: «Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідолопоклонники, ні мужоложники, ні п’яниці, ні блудодійники, ні користолюбці Царства Божого не успадковують вони!» Апостол Павло написав: «Бо мусимо всі ми з’явитися перед Судовим Христовим Престолом, щоб кожен прийняв згідно з тим, що робив, чи добре чи лихе».

А ось ще один приклад, недалеко він Синагоги у глухому куті є бункер, де продають газети, то в ночі, коли цей кіоск-бункер зачинений, під дверима «євро-культурні люди» зробили туалет – на ранок сюрприз є завжди під дверима – це зверх наглості чи зверх хамства. Керівництво міста очищається від бруду попередників, знімає окуляри комуно-регулярної політки, повертається лицем до Європи, але не може збагнути одну просту істинну, що в нас немає громадського туалету. Адже наше м. Жовква вважається історико-архітектурним заповідником, і відсутність туалету завдає великих незручностей не тільки жителям міста, а й приїжджим і туристам, які відвідують наше місто.

Один знайомий поселився в одній багатоповерхівці по вул. С. Петлюри, а сусіди влаштували йому знайомство: поставили під дверима пусту бутилку з-під спиртного і насипали купу окурків-бичків і почали з ним сваритися, що він такий нелюд. Цей мужчина довгий час жив закордоном, тому відвик від такої «культури» і дуже був здивований.

Не той москаль, що в Росії живе, а той хто Кремлю служить(І. Плющ).

Україна займає третє місце в Європі по споживанню алкоголю. Вже стало традицією святкувати зустрічі в Жовкві чарку за чаркою. Це добре на природі, на свіжому повітрі відпочивати, але після себе треба прибирати: все сміття помістити в скриньки, але залишають на поляні, на лавочках, на засміченому довкіллі.

Василь ГУЛЬГУН


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 9


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти