Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Листи до редакції
Листи до редакції

Невже працівники соцлужб гірше пяного тата при позбавленні його батьківських прав?

Нравится
Стаття з випуску № 3 від 2014-06-26

Насильство  в сімї – ця тема актуальна у всі віки. У даний час у Жовкві є і соціальні служби і служби у справах дітей, які мають захищати сімї від отого насильства. Є і правоохоронні органи, які в свою чергу мають реагувати. Але, коли біда стукає у двері горе-матір на руках з дитиною у районі фактичного захисту таки не має.

У громадському транспорті мимоволі стала очевидцем розмови. Молода дівчина поверталась у село і розповідала у маршрутці сусідці по сидінню  про свого чоловіка, який уже багато років не дає їй і дитині спокійно жити.

«Я часом боюсь вночі спати, коли той деспот має намір повоювати» - каже дівчина.

Як вдалось з’ясувати журналісту, молода мама хотіла знайти захист у Жовківській службі у справах дітей, але її спіткало розчарування.

«Я прийшла, розповіла ситуацію в сім’ї. Працівниця уважно вислухала і виявила бажання поспілкуватись з моїм чоловіком. Коли я повернулась додому у «нагороду» від благовірного отримала ще пару стусанів за балачки» - розповідає дівчина.

Зі слів співрозмовниці наступного дня вона знову поїхала у службу і розповіла, що чоловік б’є і принижує її на очах дитини. Часом її малолітній син теж отримує пару стусанів. Відповідь «кваліфікованого» працівника шокувала.

«Ваш чоловік казав, що Ви теж б’єте дитину і нема чого тут наговорювати на інших, коли сама не краща. А коли тут будете ходити по сто раз, заберемо у вас дитину» - наголосила працівниця.

Ці факти спонукали нас до власного розслідування, щоб дізнатися чи вартує ця жінка цього поважного статусу «МАМА» і чи потрібна їй допомога?. Спершу ми завітали у районний відділ міліції, де нам повідомили, що дана особа неодноразово зверталась до них за допомогою. Але серйозних важелів впливу на чоловіка нема, бо нема елементів злочину, щоб притягнути до відповідальності.

«Він ж нікого не вбив, а дрібне хуліганство серйозно не карається, елементарний адмінштраф» - кажуть у міліції.

У селі, де живе дівчина жодного негативного відгуку не отримали, а навпаки лише хороша характеристика. То чому служби не йдуть по тих же слідах і таємно не з’ясовують чи потрібна людині допомога чи то від неї самої треба оберігати дитину.

А одна з місцевих жительок аж розсміялась, коли почули про кого ми збираємо інформацію.

«Вона б’є дитину, ха ха ха. Та майже кожна мама час від часу або сварить, або десь легкого ляпасу дасть по задниці. Це ж хлопці, вони часто бешкетують. Але порівнювати побої батька з виховним процесом мами-це смішно » - переконана жінка.

Поспілкувались ми із дитиною, яка теж розповіла, що часом боїться свого тата, особливо коли він б’є маму. То чи ця ситуація дійсно безвихідна? Звісно ні!Але дуже часто коли потрібна реальна допомога, ці служби додають хіба що додаткових проблем.

В процесі розслідування першої історії до нас звернулась ще одна мама. Вони з чоловіком багато років не живуть разом. Ані аліменти, ані іншої допомоги від біологічного батька не отримує. Її дівчинка часто їздить за кордон на різні виступи з ансамблем і кожного разу мама розшукує так званого «тата» дає йому пару гривень, щоб він підписав папери на виїзд дитини. Адвокат підказав написати заяву на позбавлення батьківських прав і почалось. Візити від соціальної служби у будь-який час без попередньої домовленості, дзвінки і так далі. Як стало відомо, такими методами з’ясовуються, як живе дитина. А в той час біологічний батько, власне, якого і мали позбавляти тих прав спокійно собі жив, пив і гуляв у селі іншого району і навіть не здогадувався, що його колишня дружина захотіла позбавити його тих прав.

Щоб дізнатись, чому усе відбувається саме так, ми звернулись до одного з працівників соцслужби, який роз’яснив, що фахівці в процесі перевірки встановлюють в яких умовах буде жити дитина, коли не буде тата.

Такі глибокі думки фахівців викликають сміх. Адже та ж дитина якось жила усі ті роки, коли тато забув про її існування. То чому коли жінки потрапляють у важку життєву ситуації не отримують реальну допомогу від служб, що отримують за свою роботу заробітну плату, а стають об’єктом переслідування. Бо така «підтримка» державних установ вбиває надію на порятунок і жінка приймає і живе в таких з жорстоких умовах життя. А дитина???? Вона живе у «повноцінній» сім’ї, яку служби зберегли і дивиться як тато і надалі б’є маму. У такому випадку виникає питання, для кого працюють ті служби: для людей, заради показників умовно проведеної роботи чи заради запису у трудовій та стажу державного службовця?

Іннеса КУЛІШ


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 16


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти