Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Новини культури
Новини культури

Жовківська центральна районна бібліотека-сучасна, доступна, відкрита

Нравится
Стаття з випуску № 6 від 2014-08-28

А працює вже більше як 50 років. Змінюється світ, політичний устрій України змінився і бібліотека намагається не відставати від шалених ритмів життя і зростаючих запитів на інформацію, працівники бібліотеки роблять все, що тільки можна, щоб відповідати сучасним вимогам. Для послуг користувачів широкий вибір літератури з розних галузей знань. Тут зручна читальна зала, 50 найменувань періодичних видань, а кожного кварталу нові надходження літератури. Є можливість отримати нову книгу з інших бібліотек на замовлення. А в інформаційній зоні завжди є актуальна інформація. Хто бажає то має можливість приймати участь у масових заходах, є громадський інформаційний центр з надання адміністративних послуг електронного урядування, безкоштовний доступ до мережі інтернету.

«Книжки на те пишуться,  щоб їх читати, а на те читаються, щоб роздумувати прочитане»

Іван Франко

Можна почитати тут періодичні видання: Голос України, Літературна газета, Високий Замок, Слово Просвіти, Експрес, День, місцеві газети та багато інших. Журнали: Відомості Верховної Ради, Українська мова та література в школі, Англійська мова і література, Бібліотична планета, Офіційний вісник Президента україни, країна знань...

Люблять жителі Жовкви читати книги. У центральній районній бібліотеці завжди людно. Тут у затишних кімнатах вони відчувають привітне ставлення працівників бібліотеки.Стелажі з книжковими виставками: «Україна в Європі і в світі», «Із словом Божим по житті», «Україна - події, факти», «Традиції і свята українського народу», «Довідково - інформаційний світ» допомагають читачеві орієнтуватися,знаходити книжки на актуальні теми. Допоможуть підібрати потрібне видання бібліотекарі,вони завжди турбуються, щоб громадяни були задоволені.

У рамках святкування 200-річчя з дня народження поета-генія українського народу Т.Г.Шевченка в читальні було проведено низку масових заходів. Увагу користувачів бібліотеки приверне експозиція: «Ти в моєму серці, Україно», «Думою Шевченка гомониш», на якій представлені найновіші цікаві видання про поета і його твори.

Цікавляться користувачі літературою про наше сьогодення. Багато користувачів бажають ознайомитися,  почитати новини преси про події в державі, обстановку на сході України,події в світі.

Складовою частиною виховання молоді в дусі патріотизму, любові до Батьківщини, рідного краю, древнього міста Жовкви – є краєзнавча кімната, де можна ознайомитися з новими виданнями про Жовкву. Оригінальний стелаж  із виставкою книг «Жовква – місто заповідник», «Релігійні свята та народні традиції календарного року», «Звичаї українців у народному календарі», «Культурне життя Жовкви». Мою увагу привернув стелаж із виставкою книг: «Культурне життя Жовкви», «Жовква багата талантами», «Письменники з міста Жовкви», де є книги Анни Михалевич «Безматченки» - актуальна в наш час, «Таїна», Ярослава Каліки «Пригорщі джерельної води», поезії Павла Галапаца, Віктора Юрочка «Вогонь добра та правди», поезії Світлани Ковальчук, Галини Фесюк «Свічадо Жовківського краю»…

У бібліотеці можна безкоштовно користуватися інтернетом WI – FI – zone, а також Skype.

Повагою і шаною користується у жовківчан центральна районна бібліотека, тут можна познайомитися з цікавими творчими людьми. Коли я готував цю розповідь, у бібліотеку завітав поет Богдан Чулий. Розмовляли про ситуацію в державі, яка в нинішній час турбує кожного громадянина України. Він проспівав свої вірші, зокрема, «За честь України, за її свободу», покладений на ноти директором школи мистецтв Володимиром Орищаком і зачитав новий вірш:

Честь України

І ганьба Росії

Від тихого Дону – до синіх Карпат,

Від Луганська – до Польщі кордонів

Простяглась Україна, як вишневий сад,

В саду цьому – ми всі у полоні.

За те , що ти вже незалежною стала,

І прагнеш бути сама собою,

І більше Росії не догоджала,

Вона на тебе пішла війною.

На товю землю, - Півдня і Сходу

Йдуть чужинці, що в серці без Бога.

Їм не здолати тих, хто здобув свободу,

Бо з нами Бог – за нами перемога!

Україна сьогодні – це символ свободи, людської  гідності та честі – пролог.

Росія нині – ганьба свого народу імперії зла – гнилий епілог.

Василь ГУЛЬГУН


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 84


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти