Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Новини культури
Новини культури

На Жовківщині започатковано літературний конкурс ім. Леся Мартовича

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2013-08-29

З ініціативи творчих людей Жовківщини започатковано літературний конкурс імені Леся Мартовича. Адже саме на теренах району письменник перебував останній період свого життя, тут він і похований. Головною метою конкурсу є активізація літературного життя, популяризація українського художнього слова серед широких верств населення, а також залучення нових авторів, як регіону так і інших областей України для спільної праці на ниві літератури.

На конкурс твори можна подавати до 20 грудня цього року (для книг до 30 листопада) у таких номінаціях: поезія, проза (новели), пісня (текст і ноти подаються тільки одним із авторів). Вік конкурсантів - від п’ятнадцяти років. Авторські книги приймаються на конкурс від 2008 р. за номінаціями: поезія, проза, краєзнавство, дитяча книга.

Конкурсні роботи оцінюватимуть члени ради літературного конкурсу, натомість книжки – самі читачі бібліотек. Переможці будуть нагороджені й відзначені преміями та дипломами. Усі конкурсні роботи приймаються за адресою: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 14, Центральна районна бібліотека для дорослих.

Організатори Літературного конкурсу ім. Леся Мартовича: Жовківська благодійна організація творчих та активних жовківчан «Розточани», Відділ культури і туризму Жовківської РДА, Районна бібліотечна система та Українська асоціація письменників.

Як повідомляють організатори, уже понад 40 авторів подали на конкурс свої книги та близько 30 літературні твори. Усі книги після конкурсу поповнять бібліотечний фонд району.

Більше інформації можна дізнатись на сайті http://myzhovkva.com.

Довідка

Лесь Мартович (1871-1916) - український письменник та громадський діяч. Народився у с. Торговиця на Івано-Франківщині у родині писаря. У червні 1892 року закінчує гімназію і записується на юридичний факультет Чернівецького університету, який закінчив через 17 років (1909). Батько не мав змоги утримувати сина в університеті, і тому Мартовичу довелось розраховувати тільки на себе. Займався громадськими справами: працював у нелегальному гуртку, члени якого проводили серед селян культурно-освітню роботу; збирав і вивчав фольклорні матеріали; видавав свою літографовану газету «Збірка»; засновував по селах читальні тощо. У той же час він був редактором львівської газети «Хлібороб» (1893), а в 1897-1898 роках став редактором «Громадського голосу», який до того редагував Іван Франко. Не маючи помешкання, спав у редакції. А газета виходила регулярно і без запізнень.

Працював у Львові, Дрогобичі, Городку і Стрию. Починаючи з 1905 року важко хворів. Оскільки не мав де жити, поселився у друзів неподалік Рави-Руської. Одного разу його навідував І. Франко. Злигодні першої світової війни остаточно підірвали слабке здоров’я письменника. 11 січня 1916 року на Жовківщині Лесь Мартович помер.  Похоронили його в селі Монастирок.

До нас дійшло 27 оповідань. Його герої - селяни з найвіддаленіших сіл Західної України. У 1900 році у Львові вийшла перша збірка оповідань письменника «Нечитальник», в 1903 році - друга під назвою «Хитрий Панько», в 1905 році третя - «Стрибожий дарунок» і інші оповідання. Найбільшої уваги заслуговує твір Леся Мартовича «Забобон» (1911 р.), в якому поєднуються обидві тематичні лінії творчості письменника - селянська та інтелігентська.

 

 

Мирослава Слука


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 70


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти