Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Новини культури
Новини культури

Iду до Тебе я, Тарасе!

Нравится
Стаття з випуску № 25 від 2008-12-04

9 листопада в м. Жовкві було проведено круглий стіл, по обговоренню питання щодо будівництва пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі міста, площа Вічева, на мiсцi втраченого кварталу, де у серпні 2004 року було посвячено камінь. Органiзацiйний комiтет Благодiйного фонду по спорудженню пам’ятника виступив iнiцiатором цього заходу i запросив до участі в ньому всі полiтичнi партії та громадськi органiзацiї, заресстрованi на даний час в жовкiвському районі. Забігаючи наперед, зауважимо, що на запрошення відгукнулися лише шість партій та органiзацiй.

Розпочалася зустріч із звіту голови Благодiйного фонду Михайла Коляди. Зокрема вiн розповів учасникам круглого столу про роботу, проведену органiзацiйним комітетом фонду за період 2004-2008 років. На протязі цього часу посвятили місце для спорудження пам’ятника та встановили стелу, посадили квіти та встановили iнформацiйну дошку, щороку проводили мітинги та концерти приурочені до Шевченкiвських днів.

Виступаючим наголошено, що Жовківська міська рада прийняла три рішення про відведення місця будівництва пам’ятника, стала замовником будівництва, останнє із них на площі Вічевій - втрачений квартал. Результатом цих рішень стало утворення у міській раді конкурсної комiсiї з будівництва пам’ятника.

Як було почуто із наступного виступу голови комісії Ярослава Конопки, міські чиновники проти волі громади яка бачить пам’ятник Тарасові Шевченку на місці втраченого кварталу, такої позиції дотримується і голова Жовківського районного Народного Руху Орест Голінка. На моє запитання до цих двох виступаючих: «Чи Ви за це, щоб на місці втраченого кварталу було споруджено пам’ятник Тарасу Шевченку?» вони уникали конкретної відповіді як особистого бачення так і колективного які вони представляли – мовляв, вони довіряють фахівцям, які в свою чергу підвладні владі. В кінцевому результаті вийде: як влада скаже, так і буде, ніхто не буде прислуховуватись до бачення 5060 жителів міста, які (підписалися) висловилися за спорудження пам’ятника на мiсцi втраченого кварталу. Полiтичною силою, яка підтримує в цьому жовківчан та Благодiйний фонд є Всеукраїське об’єднання «Свобода», її представники завжди послідовно відстоюють свою позицiю i разом з громадою виступають за будiвництво пам’ятника на мiсцi посвяченого каменю. Адже пам’ятник Тарасу Шевченку - це не тільки вшанування поета, але й центр полiтичного життя. Саме тому вiн повинен стояти в центрі Жовкви, стати його окрасою та бути орiєнтиром для жовкiвчан. Свободiвцi неодноразово долучалися своєю підтримкою до всiх акцiй та заходів, які проводились жовківчанами та Благодійним фондом, допомагали в органiзацiї концертiв, які проводились до Шевченківських свят.

Секретар благодiйного фонду І.Марич у свой промові згадала слова з пiснi Василя Зінкевича «iду до Тебе я, Тарасе!». Промовець відзначила, що й ми ідемо крок за кроком, рiк за роком до Тараса. Пам’ятник Кобзарю стоїть на всіх континентах світу i ганьба місцеві владі, що жовківчани не можуть в себе вдома вклонитися до нiг великого Поета, великого Українця.

На противагу «патріотичним» владі та Народному Руху, голова жовківських комунiстiв В.Гаршин висловився однозначно — комуністи «за» пам’ятник i «за» дотримання волі громади, а тому пам’ятник повинен постати на мiсцi визначеному громадою. Заступник голови Жовківської РДА О.Попруженко також відзначив, що він особисто підтримує ідею спорудження пам’ятника на мiсцi втраченого кварталу.

Результати проведеного круглого столу дають надiю на те, що питания зрушиться з мiсця, i влада Жовкiвщини нарештi зверне увагу на волю громади та перестане керуватися власними iнтересами. Також сподiваємося, що полiтичнi партiї та громадськi органiзацi прислухаються до волі громади та докладуть максимум зусилль до вирiшення даного питання

На завершення хочу нагадати всім читачам що ходять слухи, про те що владні мужі давно розділили земельну ділянку втраченого кварталу з метою подальшого відновлення та розміщення в ньому розважально – торгівельного комплексу, якого «так вкрай необхідно» з вихлопними газами автомобілів, в самісінькому центрі міста замість відпочинкових лавочок з діточками в оточенні квітів.

Голова Благодійного фонду по спорудженню

пам’ятника Т.Шевченку

Михайло Коляда


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 10


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти