Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Історія нашого краю
Історія нашого краю

Плач за комсомолом

Нравится
Стаття з випуску № 15(43) від 2009-10-31

В 1947 році в селі Хитрейки було встановлено пам’ятник вчительці-комсомолці, яка зникла під час Другої світової війни і справжня доля якої не відома по сьогоднішній день. Ходять чутки, що її вбили бандерівці. Тому у 1947 році НКВДисти, які стояли у с.Воле-Висоцька, встановили їй пам’ятник із совєцькою зіркою. В часи панування комуністичної влади біля пам’ятника приймали місцевих школярів у жовтенята, піонери та комсомол.

Зі здобуттям Незалежності України з пам’ятника звєзду зняли, а шефство над пам’яткою тоталітарного режиму взяли на себе директор Хитрейської школи Галина Брославська та сільський голова Богдан Тенета (зять якого є священиком).

Даний пам’ятник знаходиться на подвір’ї ФАПу, а згадані вище «опікуни» наказують працівникам ФАПу зберігати його в належному стані. Коли кудись пропали ланцюги, якими було огороджено пам’ятник, працівників зобов’язали купити і встановити їх за свій рахунок. Не піклується сільський голова про те, що у ФАПі не має газового конвектора для обігріву, який з невідомих причин із Жовкви не доїхав. Це питання ми ще окремо поставимо і правоохоронним органам.

Б.Гетьман

 

 

Такий надпис на дошці прикріпленої до памятника

Комсомолці Олені Желізко

яка загинула в боротьбі

за встановлення радянської влади

в рідному селі Хитрейки

від молоді району

1928 VІІ – 1945 VІІ


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 36


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти