Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Наші інтервю
Наші інтервю

В Куликові селищна рада не є державним органом, а клубом iнтересiв так званих депутатiв старожилiв

Нравится
Стаття з випуску № 10 від 2009-07-24

Газета звернулася до одного з найстарших депутатiв Куликівської селищної ради пана Ореста Курки вiдповiсти на деякi питання пiсля критичних виступiв нашої газети. Депутат довго вагався, відмовлявся, але все ж таки погодився відповісти на декілька запитань.

- Пане Орест, чому Ви на сесiях селищної ради критично сприймаєте запропонованi рiшення?

- За три роки роботи селищної ради нiколи проекти рiшень так як передбачено регламентом не були доведенi до депутатiв зазделегiдь, громадськiсть не знала, що вiдбуватимуться на сесії. Все вирiшувалося безпосередньо в сесiйнiй залi, iнколи питання були зовсiм не пiдготовленi. Я в письмовiй формi звертав увагу головi селищної ради на ці порушення, але, на жаль, депутатський корпус за винятком кiлькох чоловiк сприймали це як якусь забаганку та забавку, iз сторони це виглядає, що селищна рада не є державним органом, а клубом iнтересiв так званих депутатiв старожилiв.

-  Газета порушує питания про стан дорiг та тротуарiв у Куликовi?

- На сесії цi питання я особисто ставив не один раз, i вони були б давно вирiшенi, якби з Куликова хоча б 70% ходили на сесії, бо депутатiв сiл Костеїв, Мервичi, Вiзенберга цікавлять насамперед проблеми їхнiх сiл, що є логiчним з їхньої сторони. А нашим «СТАРОЖИЛАМ» це все «ПО ЦИМБАЛАХ», як кажуть в Куликовi. Голова до цього ставиться спокiйно. Вона будь-яке проблемне питання мастак так заговорити, що в депутатiв пропадає бажання розбиратись в цьому.

- Нам вiдомо, який переполох у Жовквi минулого року зчинив факт ліквiдації дорадчої служби при Куликівській селищній раді?

- А там вже депутатам не було де дiватися, ця дорадча служба гандлювала поганим насінням, люди жалiлися, i такого абсурду нормальний сiльський трудiвник вже не терпiв. На даний час у Куликовi нормально функцiонують магазини насiння, засобiв захисту де панi Леся дасть будь-яку пораду, i товар якiсний. Також є прекрасна ветаптека, де продавцi можуть прийняти замовлення на будь-який препарат для свiйських тварин.

- Ви старались впливати на голову, що все було на законних пiдставах в дiяльностi селищної ради?

- Звичайно, але голова має голову на плечах, своїх радникiв, i якi, на мою думку, i довели її до тої жорстокої критики, яка була на сходi сiл у лютому цього року. Мені, наприклад, було неприємно слухати це, i тому, розумiючи, що будуть наслідки, зiбрав пiдписи 9 депутатiв i настояв на позачерговiй сесiї, хоча голова повинна була зi своїм апаратом вiдреагувати моментально на це.

- Чому, на Вашу, думку не проводилися пiвроку сесії?

- Це вже заслуга Вашої газети. На наступний день пiсля публiкацii прийшло запрошення на сесiю.

-  Якi доленоснi рiшення було прийнято на сесiї?

-  Ви, шановний, можете побачити протоколи рiшення в Селищній радi особисто.

- Але, прослуховуючи запис ходу сесiї, Ви активно протестували проти будівництва АЗС по вулиці Львiвськiй на вїздi в Куликiв?

- Для чого в Куликові аж три заправки? І що з того буде мати громада селища? Ще рішення про виділення ділянки не було а дерева вже заздалегідь були вирізані.

- Як на мою думку цього дозволу не потрібно було давати, та і з виділення земельної ділянки бюджет селища нічого не отримає, хіба, що може окремі депутати чи голова за це отримали.

- Якщо Ви все знаєте, то чому питаєте. Мене особисто вразила поведінка голови земельної комiсiї. Не було обговорення жителями цiєї густонаселеної округи, бо добре розумiю, що АЗС буде розташована на водних артерiях, що живлять криницi прилеглих вулиць селища. Проти голосував i пiдтримав мене депутат Бойко.

- Чому, на Вашу думку, Куликiв такий привабливий для всяких заїд?

- Траса, близько до Львова та залізно дорожня станції, дешева робоча сила, а жителi думають про хлiб насущний i їх, звичайно, до пори до часу це не цiкавить.

- Я так розумiю, Ваша iдеологiя полягає в тому, що Ви яро вiдстоюєте iнтереси свого Куликова?

-  А як же iнакше. У Куликовi море проблем. Частi пропадання напруги, освiтлення вулиць, ті ж тротуари, центральна дорога, по якiй на шаленiй швидкостi мчать фури з небезпечними вантажами. Всi цi питання на сесiї звучать приблизно так: «А що я можу зробити?». Оце така фiлософiя - пiсля мене хоч потоп. Власники паїв, що їх здали в оренду фермерам, не мають на картi чiтко визначеного мiсця, є тiльки ті селяни, що самi обробляють землю та не здають в оренду. Зараз завдяки патрiотам Куликова вiдбудовується заново стадiон. Це приклад для тих, що приїхали до Куликова дороблятися, але нiчого для селища не зробити, нiчим не допомогти.

- На сесiї Ви вжили вираз, що не хочете бути машинкою для голосування. Як це розумiти?

-  Будь-яке питання можна вирiшити, якщо воно продумане i нiкому не наносить лиха. А голосувати можна тiльки тодi, коли максимально правдива iнформацiя про дане питання. Яскравим прикладом було подання iнформацiї про надання громадянцi Росiї землi??? Це був фарс i намагання обдурити весь депутатський корпус Селищної ради. Якщо б люди сповiдували християнський образ життя i роботи, такого б не було.

-  Але ж Вашу голову в робочий час бачили, як вона пристрасно молилася в Заглинi?

- Видно Ваша газета добре їй допекла, щось доходить, дай Бог. До речi, ваша газета бiльш гостро допiкала головi Грядiвської Селищної ради i пан Михайло зараз працює як треба.

- Дякую за комплiмент. А смiттєзвалище як?

- Воно з’явилося завдяки тим людям, що позабивали свої хати дошками в селах Магерiвської зони, а до Куликова приїхали дороблятися. Заїдам все «по цимбалах», корiннi жителi давали собi раду зi смiттям, Куликiв був чистий, я це пам’ятаю. А нам не байдуже в якому мiсцi будуть жити нашi дiти. А заїди бiжать в селищну раду: давай їм плани, землi побiльше, треба ж обживатися. Чого тiльки варта будова якоїсь Бiлан в центрi Куликова навпроти пам’ятника Шевченку Т.Г.

-  Дякуємо за розмову.

- Побажання газеті: i надалi тiльки правдиво висвітлювати негативи нашого життя. Будьте здоровi.

Вiд редакцi: Вiдкриємо маленький секрет. Не на всі питання  пан депутат хотів відповiдати, і в нас складається враження, що голова для Куликова буде старатися ще щось робити, Вiн на те має право. Газета планує взяти iнтерв’ю в голови земельної комiсiї, а потiм i в самої голови селищної ради, адже в куликові до кінця не проведено паювання землі. Сертифікати не є документом, який посвітчує право власності на земельну ділянку. Складається таке враження, поки не розкрадуть ласі шматочки землі, паювання не відбудеться. Людям залишиться то, що залишиться.

Дякуємо вiд iменi редакцiї депутату районної ради за можливість ознайомитися iз записом ходу сесiї в Куликовi, отого БАЛАГАНУ.

 


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 36


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти