Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Життєві історії
Життєві історії
У Львівській дитячій лікарні ОХМАТДИТ в нічний час можна спокійно помирати

У Львівській дитячій лікарні ОХМАТДИТ в нічний час можна спокійно помирати

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2014-05-22

Українцеві дешевше і якісніше лікуватися за кордоном, ніж українцеві в Україні. Такий парадокс сьогодення. Як свідчать останні опитування, тепер українці дуже дорого змушені платити за «безкоштовну» медицину, даючи хабарі, отримуючи неякісне медичне обслуговування, ризикуючи отримати неякісні чи непотрібні ліки.

Стаття 49 Конституції України говорить, що кожен має право на охорону здоров’я. Держава створює умови для рівного доступу усіх громадян до своєчасного та якісного медичного обслуговування, забезпечує створення та фінансування необхідної для цієї мережі закладів охорони здоров’я відповідно до потреб населення. Обсяг державних гарантій щодо безоплатного медичного обслуговування громадян та порядок фінансового забезпечення цих гарантій встановлюється законом. Держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя, сприяє розвитку фізичної культури і спорту, заохочує діяльність, спрямовану на профілактику захворювань та зміцнення здоров’я людини.

Але як є насправді. Візьмемо для прикладу медицину Жовківщини і Львова. Дуже часто з уст батьків, що мають дітей чуємо: «Треба їхати до Львова, бо у Жовкві нема фахівців».

І батьки, які бажають, щоб  їхня дитина одужала якнайшвидше їдуть до того Львова. Найчастіше такою «панацеєю» є Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», рідше лікарня на Орлика чи так звана «чорнобильська лікарня» на Дністровській.

Але і у Львові лікарі виписують певний перелік ліків, які треба купити і за «добре» лікування медиків очікує фінансова винагорода з кишені тих же батьків…Але у Львові краще…

Мама 8 річного Олексійка частий гість у Лікувальних закладах Львівщини. Її син має багато недуг. Часті судоми, бронхіальна астма і навіть в складних випадках доходило до зупинки дихання чи порушувалась робота серця. Так як сімя жила на території Жовківського району і не володіла транспортним засобом, тому «швидка допомога» у нічний час везла пацієнта до районної лікарні, а вже там, якщо медики не давали собі раду, така дитина їхала на лікування у Львів.

Ніби все зрозуміло, але маму Олексійка дивував один факт, у Жовківському дитячому відділенні він оперативно отримував першу допомогу, при необхідності йому давали дихати киснем, або «поселяли » в реанімацію. Проте, коли одного разу такий приступ трапився у Львові і Львівська швидка завезла дитину в «Охматдит» (мова про вечірній час-від ред..) довелось довго чекати чергового лікаря, хоча стан здоров’я дитини був не найкращий. Жодної тобі оперативності чи хвилювання. Виняток трапляється лише тоді коли зранку до 19.00 чи 20.00 є ургентний лікар. Після цього можна сміливо помирати.

Як розповіла журналісту обурена мама, коли вони були на лікуванні в Львівській лікарні десь о 22.00 дитині стало дуже погано. Бліде обличчя і синюваті уста насторожили жінку і вона пішла до медсестри, а та задзвонила лікарці, яка чергувала цього дня. Через 5-10 хвилин стан дитини погіршився і мама знову побігла до медсестри на пост, а та суворо заявила, щоб мама чемно сиділа в палаті і лікарка прийде.

«Ви в лікарні. Вам тут вмерти не дадуть» - додала вона.

Стан дитини погіршувався і мама знову почала просити медсестру, щоб та надала першу допомогу. Але таке прохання ще більше обурило медсестру.

«Це не моя компетенція» - додала суворо жінка.

Через декілька хвилин стан дитини погіршився настільки, що мама побігла в аптеку, на свій страх і ризик купила «Валідол», препарати, які застосовуються при астмі і зняла головні симптоми недуги. Через півтора години врешті з’явився лікарка. Медик оглянув хлопчика і сказав, що все добре, а мама тут паніку розводить.

«Ви в лікарні, тут про Вас потурбуються» - додала лікар.

Зранку мама думала, що заввідділення принесе вибачення за персонал, але отримала шквал дорікань. Медсестра розповіла про ситуацію, але факти подала так, як було вигідно їй.

«У Жовкві в дитячому відділенні такої зверхності я не зустрічала. Хоча тут причина не в медицині, а в лікарях, які несуть цю місію. » - переконана мама Олексійка.

Зі слів мами, скільки би не говорили про нашу медицину платну чи безкоштовну, справа тут не в терміні, а людях. Адже кожна людина має свою думку, своє бачення і свої методи лікування. Є прекрасні лікарі і в районній лікарні і навіть у сільській амбулаторії. Але дуже часто у медицину потрапляють випадкові люди. От і не лікують, а калічать. Усі давно забули слова Гіпократа, от і маємо жахливе здоровя і ще гірше лікування.

«Усі ми люди, тому хворіємо. Але коли мова йде про дитину стискається серце. І ми починаємо шукати «щастя»: кращих лікарів, кращий лікувальний заклад і так далі. Але ніхто не задумується, що часто ми реагуємо на бренд, а не фактичну допомогу. А це Львів, а тут краще, а там фахівці, а тут у Жовкві тоді хто? Сотні дармоїдів, які на бюджетних коштах. Звісно ні! » - наголосила мама Олексія.

Як стало відомо, неодноразово Олексійко потрапляв до Жовківського дитячого відділення, але у будь-яку пору отримував належну допомогу, а лікування у Львові подарувало лише розчарування.

Також вражає те, що тепер кожна третя особа може купити собі інвалідність і це нормальна процедура. Коли приходиш підтверджувати групу-теж гроші. У нас в країні нема системи, яка б лякала, вона навпаки заохочує вимагати і красти.

Мама Олексійка неодноразово зверталась до лікарів за консультаціями, як отримати інвалідність. Дитина тяжкохвора і часом коштів на лікування не достатньо. У Жовківській лікарні медики, які періодично лікували Олексія порадили мамі зробити дитині пенсію, бо це і кошти, і путівки, і певні ліки. Але тут на перешкоді знову Львів…Алерголог «Охматдиту» сказала мамі Олексійка, що дитині не треба інвалідності, а нормальне лікування.

«У тій Жовкві лікувати не вміють.» - наголосив алерголог.

А чи можна назвати лікуванням методи масового вливання гормональної терапії в організм дитини, коли вже 8 років цій дитині ніхто не в силі сказати, яка причина недуги. Є загальні фрази, які актуальні для цієї хвороби, але щось конкретне-ні.

Тема медицини є актуальною у наш час, тому що потрібна медична допомога усім і звісно, що вона повинна бути безкоштовною і якісною. А чи відповідають ці поняття один одному?! Політики багато обіцяють на рахунок безкоштовної медицини, а чи є це так?

Кожного року грошей на медицину виділяють все більше і більше, і вона з кожним роком стає все дорожче і дорожче.

У районних лікарнях масовим «рекетом» поки що ще не займаються, ну а у Львові коли ви все ж таки потрапили в лікарню, то вам обов'язково запропонують допомогти благоустрою лікарні і відмовити у такій ситуації якось не гарно з вашого боку.

Але той благоустрій робиться дуже повільно. Пульмонологічне відділення у «Охматдиті» вражає. Радянський союз цю територію ще не покинув. А на 8 ліжках 16 пацієнтів. Це «дуже» корисно бути у такій консервній банці дітям з проблемами дихання. Мамам у цій львівській лікарні місця нема. Тому у тих в кого є діти, які бояться самі лежати в лікарні батьки сплять на кріслі або разом з дитиною на одному вузькому ліжку.

У районах дітей в лікарні менше, тому такого дискомфорту нема. Зокрема, у Жовкві після ремонту тепер чисті, просторі і затишні палати. Звісно, кожна сімя намагається уберегти свою дитину від лікарняного ліжка. Та якщо така необхідність вже є, краще вибирати не лікарню, а лікаря, який допоможе, а головне не нашкодить вашій дитині.

Ангеліна Думна


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 3938
Оксана 2015-10-14 17:04:15
Бережи Вас Боже потрапити в Львівський охматдит, 100 раз подумайте, ЖАХ-ЖАХ-ЖАХ.
[Відповісти]
Людмила 2015-03-15 23:21:13
Я з Вами згідна у Львові без грошей і в кабінет не зайдеш.
[Відповісти]

Сторінки: 1

Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти