Відтепер у Жовкві гроші, які раніше торгівці (селяни) сплачували на площах довкола ринку невідомо кому, сплачують у міський бюджет.
Міський голова Жовкви Петро Вихопень розповідає, що оскільки на ринку немає місця на всіх та умови не є приємливі, то люди вставали на проїжджу частину. Зараз людина звертається з заявою і міська рада їй надає в оренду так званий елемент благоустрою, один, два чи три метри хідника.
Відтак людина платить гроші в касу. Сьогодні вже за місяць у бюджет міста надходить 5 тисяч гривень за оренду, адже визначено 36 таких місць. Крім того, працівники комунального підприємства збирають з людей, які приходять торгувати на один день, для того, щоб після них прибрати. За останні місяці вони збирають в місяць сім – вісім тисяч гривень. У міській раді дійшли до висновку, що приблизно 100 – 120 тисяч гривень у рік вони будуть офіційно збиратимуть у бюджет міста.
Міський голова двічі зустрічався з торгівцями і запитував, чи не буде їм вам заважко проплатити таку суму за оренду. Торгівці відповіли, що вони таку суму платили раніше усім службам, але ще й шляхом приниження. Адже у них не було дозволу, кожна служба приходила їх нагинала і торговці мусили проситися. Але, як кажуть підприємці, якщо міліціонери трошки зупинилися, а тепер знову почали ходити за платою.
Петро Вихопень переконаний, що люди йдуть торгувати не з доброго життя. Якби було місце на базарі, люди би йшли туди. Він також не хоче воювати з людьми.
Однак такі нововведення у Жовкві не всім до вподоби зокрема і голові районної ради Тадею Шваю. Було простіше зібрати готівку і піти. Нині ж працівники комунального підприємства приходять із касовим апаратом і видають людині чек на ту суму, яку вона заплатила.
Тому Петро Вихопень каже: «Якщо готівкою і в руки, необліково, то добре, а якщо з чеком і касовим апаратом і чеком, тоді кажуть, що злочинна влада».