Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Духовне життя
Духовне життя

З початку липня жовківчани і жителі району здійснили ряд прощ – екскурсій рідним краєм

Нравится
Стаття з випуску № 5 від 2014-08-07

Відвідання святих місць де небо прихилилось до землі, монастирів, церков, цілющих джерел, де панує божа благодать духовно збагачує, перемагає гординю, заспокоює душу, окрилює людей і піднімає вверх по сходах досконалості, - наближається до бога.

З початку липня жовківчани і жителі району здійснили ряд прощ – екскурсій рідним краєм.

Нещодавно з ініціативи  пароха церкви Пресвятої Трійці отця Василя були на прощі у Бродівському районі . В автобусі священик о.Василь провів молитву за щасливу прощу. Він, як екскурсовод – гід здійснив ознайомлюваний вступ про прощу. І почав молитися вервечку, після вервечки, всі разом співали пісні : О спомагай нас  Діво Маріє, «Хочемо Бога – він наш Батько… »

«Чи то не Марія, чи не Божа Мати»,  пісні до Матері Божої.

Отець Василь має організаторський хист здібності, вміє так організувати – захопити людей  до прощі, паломництва, що інколи  в автобусі не вистачає місць, то приносить з церкви крісла. Цей талант в нього від Бога. Він всю свою душу, серце вкладає у Божу справу.

Спочатку паломники відвідали старовинне село Підкамінь знаходиться на кордоні Львівської та Рівненської областей, за 15 кілометрів від Почаївської лаври.

В село Підкамінь вартує приїхати, щоб помилуватись чудовими краєвидам, оглянути унікальний замок, домініканський монастир, дзвіницю – така висока вона, що видно її аж до Почаєва, а дивовижний магнетичний камінь, а навкруг нього є козацькі хрести і могили – мовчазні свідки жорстоких боїв з татарами.

Висота каменя, який стоїть недалеко монастирської гори, 17 метрів, а ширина десь 9 метрів. Цей камінь називають чортовим, вважають, що  його приніс  нечистий сюди. Відома легенда розповідає, як сатана ніс на мізинці величезний камінь, розміщений на сусідній горі.

Диявол вив зі злості, тому що всі люди, які пішли до чудотворної ікони Підкамінської  Божої матері, вже більше не належали йому, бо Мати Божа зціляла, рятувала від тяжкої муки і давала прощення гріхів. Тоді злий – нечистий хотів завалити церкву, в якій була чудотворна ікона. І пішов він буревієм у верхи скелястого бескиду, вдарив громом у величезну скелю і відламав її, взяв у свої пазурі і потяг  вихором на під камінь. Вже йому було видно церкву, вже й видно вічну лампадку, але раптом заспівав півень, і камінь випав з пазурів нечистого, та й з таким гуркотом впав біля церкви, що аж  вікна задзвеніли…

Окрасою  Підкаменя  є Домініканський монастир і вознесенський костел, побудований у XVII-XVIII століттях.

В наш час в монастирі моляться монахи Студійського уставу У.Г.К.Ц.

У церкві подвір’я замку – монастиря знаходиться колона з мідною та позолоченою фігурою Богоматері. Під час радянської влади в п’ятдесятилітню добу комуно – безбожної агонії скульптура почорніла , а зараз  коли вітер правди, свободи, розвіює темні сили зла, розганяє привиди комунізму – атеїзму, - фігура Богоматері сама відновлюється  на очах і сіяє в промінцях сонця, як символ відродження.

У підземному храмі священик о.Василь відслужив молебень до пресвятої Богородиці .

Наступною зупинкою паломників – село Підгірці.

Історична – архітектурна  перлина України. Підгорецький замок, який любили кінематографи, тут знімали фільми «Потоп», «Богдан Хмельницький», «Три мушкетери», «Помилка Оноре де Бальзака». Замок відвідали чимало видатних людей: Франц –Йосеф I, Станіслав Освеніцім, поет Федір Глінка.

Молитви і пісні до Діви Марії провів о.Василь в храмі Воздвиження Чесного Хреста.

Складовою частиною християнського виховання підростаючого покоління в дусі любові до Бога, Богородиці, рідного краю, батьківщини є проща.

В другій половині дня автобус під’їхав до монастиря о.о Василіян, де настоятель монастиря о. Віктор Батіг відслужив: Вечірню.

Наступного дня відбулась екскурсія – проща в с.Заглина до цілющого джерела. Це місце наповнене християнським змістом все тут проникнуте релігійним настроєм. Після молитви до Матері Божої паломники наповнили посуду водицею і поїхали в село Монастирок відвідати могилу нашого земляка – письменника Леся Мартиновича, священик о.Василь відслужив панахиду за душу видатного діяча нашого краю. Ми попрощалися з його могилою,але впевнені, що стежка до його могили не заросте ніколи.

Екскурсія – проща, дає можливість людям осягнути певні духовні горизонти і духовно стати багатшими.

Син священика – Богдан Батюк прочитав свої вірші – молитви : «Добрий учителю», «Молитва розразради».

Добрий учителю

Ісус Христос, ладан моління

Божий син Отець предвічний

Щире серце, чисте сумління,

Бог спаситель цар надійний

 

Служити тобі бажаю я,

В житті своїм Спасителю,

Мене скріпляє сила твоя,

Пане мій добрий вчителю,

 

Я без тебе, немов сирота,

Батьку ти мій Цілителю,

Любов твоя могутня свята,

Отче ти мій Спасителю.

 

Молитва розради

Прийдешній на землю,

У людському тілі,

Ісусе все твориш,

У всякому ділі,

 

Спаси і помилуй,

Почуй наші просьби,

О Господи милий,

Прийми наші мальби

 

Ісусе ласкавий,

О крове святая,

О пастирю милий,

Ти кров дорогая,

 

Послухайте люди,

Важливу пораду,

Молімось до Бога,

І знайдемо розраду.

 

В неділю екскурсія по Яворівщині, але розпочалося з відвідин Брюховицького лісу – стежку, яка веде до місця, де був замордований композитор – патріот Володимир Івасюк люди позначили вишитими рушниками, які прив’язували вздовж обабіч стежки – на деревах. Священик відслужив панахиду за упокій душі .

Священик о.Василь – музична душа, а ще кажуть в колі друзів жовківський «соловейко», виконав пісню «Балада про мальви»

… О мамо рідна, ти мене не жди,

Мене в Ваш дім ніколи не прийти.

З мойого серця мальва проросла і кров’ю зацвіла…. Всі стоять немов зачаровані

Паломникам захопило дух, пісня лине на весь ліс

« Не плач же мамо….»

Слова пісні глибоко проникають в душу, торкаються її чутливих струн, що аж серце стискається, на очах виступають сльози.

І автобус вирушив в яворівський район наступна зупинка с.Чернилява – хутір Лісок. Тут прочани – паломники відзначали день мирянина.

При вході на подвір’я церкви я прочитав Пам’ятку про відпуст у Ліску.

Догога християнська душе.

Ти знаходишся на місці, де небо прихилилось до землі.

Тут панує Божа Благодать.

Коли ти збентежений – знайди свій спокій у лагідному погляді матері на чудотворній іконі.

Коли ти втратив надію – воскреси її на хресній дорозі.

Час витрачений на молитву,ніколи не втрачений. Хто в молитві віддає себе Богові – того Бог нікому не віддасть.

Готуйся до вічності завчасно!

Священик відслужив молебень до Діви Марії,прочани набрали з джерела цілющої водиці, помолились в церкві і автобус поїхав в ліс до джерела святого Онуфрія.

Від води цього цілющого джерела зцілювалось чимало людей, про це записали очевидці в книгах.

Автобус вирушив до Яворова.

Обабіч дороги - поля Яворівщини – незабаром жнива.

З лівої сторони видно – зеленіє море кукурудзи, а з правої сторони дороги золотіє неозорий лан пшениці, далі ще зелений овес, ген-ген ніжно-біло цвіте гречка.

Дивлюся і не можу налюбуватися урочистим буянням літнього поля, а прочани співають пісню:

Через поле України ішла Божа Мати.

Там пшеничні колосочки стали Її витати.

Похилились, поклонились

Вітерець леліє,

Усі разом прошептали

Радуйся Маріє.

Радуйся Маріє.

 

Дивлюся на мальовничі краєвиди, сіл Яворівського району пісня лине:

Через села України,

Ішла Божа Мати,

Там у церкві божі люди,

Стали її витати,

 

Помолились,поклонились

Вітерець леліє,

Усі разом проспівали,

Радуйся Маріє

Радуйся Маріє.

В церкві Юрія в місті Яворові в цей час були парафіяни – вони радісно зустрічали прочан зі Жовкви і всі разом заспівали пісню: «О спомагай нас Діво Маріє».

З піснями автобус наближається до села Прилбичі – земної Батьківщини – родини Шептицьких.

Каплиця – усипальниця споруджена у 2 половині 19 ст. у традиційному неготичному стилі цього періоду.

В часи панування комуністичного режиму в каплиці був склад с/г хімікатів, домовини були розбиті, пограбовані. Зараз тут упорядковано і сюди приїжджають паломники, щоб помолитися за душі родичів митрополита Андрея  Шептицького. Священик о.Василь відслужив панахиду за упокій душ родини Шептицьких, помолились прочани відвідали церкви, а їх у селі Прилбичі дві, були на місці ,де колись була садиба батьків митрополита Андрея Шептицького. Автобус вирушив до Жовкви. З піснями про Діву Богородицю паломники повернулися з прощі. Традиційно подякували водію автобуса за благополучну екскурсію – щасливу дорогу і заспівали «Многая літа» .

Ця проща надовго закарбується в нашій пам’яті.

Василь Гульгун


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 46


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти