Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Цікаво знати
Цікаво знати

Увага! У дитини поганий зір

Нравится
Стаття з випуску № 3 від 2010-02-28

У багатьох батьків, які почують від окуліста, що іншій дитині потрібні окуляри, виникає здивування, багато запитань і навіть розпач. Після цього, деякі батьки вирішують, що не потрібно спішити надягати окуляри дитини, навіть у випадках, коли лікар абсолютно чітко діагностував анатомію рефракції і виписав рецепт. Нехай, мовляв, дитина підросте, а там і саме пройде. Нічого, на жаль, саме не проходить, а в багатьох випадках, проігнорувавши процес лікування (а окуляри у дітей – це саме лікування), наносять дітям шкоду.

Вся справа в тому, що зміни органа зору у дітей мають вроджений характер. Сама дитина в малому віці скаржитись на поганий зір не буде,- вона іншого не знала, тому через те встановити діагноз можна лише пройшовши комплексне офтальмологічне обстеження.

Зазвичай, при вродженій аномалії рефракції дітям одягають окуляри у три роки. Найчастіше у дітей діагностують далекозорість або далекозорий астигматизм, і випадок середнього або висотного ступеню далекозорості є прямим показом до призначення дитині коригуючи окулярів. Носити їх треба постійно не зникаючи з поля зору офтальмолога, адже дитина просте, ростуть і його очі, і відповідно, ступень далекозорості зменшується.

У випадку, коли окуляри не одягаються, розвивається ускладнення, яке називається амбліопія. Цей термін означає стійке пониження гостроти зору, що не виправляється ніякими окулярами. Гострота зору як без окулярів, так і в окулярах залишається низькою. Така ситуація вимагає достатньо складного (апаратного, медикаментозного, а в деяких випадках і хірургічного) лікування.

Окремо необхідно сказати про вроджену близькозорість (міонію). Це трапляється тоді коли міопію має хтось із батьків, хоча не виключаються і інші фактори: вади внутріутробного розвитку, зовнішні чинники і т. д.

І саме при близькозорості, або міопічному астигматизмі, батьки дуже неохоче погоджуються на окуляри, опираючись на свій якийсь «негативний» досвіт. І це є великою помилкою, адже амбліопія при близькозорості розвивається достатньо швидко, а лікуванню піддається значно гірше, ніж при далекозорості.

Ось тому у всіх випадках порушення зору у дитини і своєчасне використання правильно підібраних і якісно виготовлених окулярів – суттєва допомога їй не тільки на певному етапі розвитку, але і для якості майбутнього життя. Адже зараз практично всі види професійної діяльності потребують доброго зору і дають на зоровий апарат суттєве навантаження. Необхідно відмітити, що на сучасному рівні розвитку оптичної промисловості зробити дитині гарні, а головне безпечні окуляри – не є проблемою. Адже є оправи гнучкі, і при цьому такі що не ламаються під дією різних чинників. Є високоякісні лінзи із оптичного пластика, що виключають можливість травмування ока дитини, наприклад при падінні. Дітям, які відмовляються носити окуляри можна запропонувати оправи яскравих кольорів, з малюнками їх улюблених казкових персонажів. Також треба пам’ятати, що діти дуже чутливі до батьківських переживань та емоцій, через те батьки в такій ситуації як підбір дитині окулярів, повинні бути налаштовані позитивно.

Дітям шкільного віку як альтернатива окулярам (високі ступені близькорукості чи далекозорості) чи як один з варіантів (окрім окулярів), можна запропонувати м’які контактні лінзи. Підбір контактних лінз, як і підбір окулярів, здійснює виключно лікар-офтальмолог, враховуючи дані комплексного офтальмонологічного обстеження дитини та особливості характеру: чи дитина спокійна, врівноважена, акуратна і т. д.

Отже, окуляри чи контактні лінзи, для дітей з порушенням зору – головний, а в більшості випадків і єдиний спосіб покращення зору. Вони забезпечують дитині умови для нормального розвитку і успішного навчання і свободи у виборі професії в подальшому дорослому житті.

 

І. М. Мокрецова лікар-офтальмолог першої категорії

Пройти офтальмологічне обстеження, підібрати окуляри чи контактні лінзи Ви завжди зможете за адресою: 
м.Жовква, вул. Воїн в УПА,19(вхід з вул. Скрипника) в будні дні з 10.00 до 16.00.

Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 454
Іванна 2019-06-11 10:36:23
Підкажіть, будь ласка, номер лікарки
[Відповісти]

Сторінки: 1

Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти