Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Огляд
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Володимир Москаль: «Вірю в ідею!»
Як дієва людина, він відразу запропонував нові напрямки пропагандивної діяльності Центру, започаткував цікаві проекти, відтак в суспільстві відчулися струмені живого націоналізму. Про ці ініціативи і про стратегії сучасного націоналізму й розмовляємо з п.Москалем.
Новини Жовківщини » Цікаво знати
Цікаво знати

Цього року на жодному із водойм Жовківщини офіційно купатись не дозволено

Нравится
Стаття з випуску № 3 від 2014-06-26

 «Купатись заборонено»

Літо — у розпалі. На річках і водоймах маса людей. І навіть табличка «Купатись заборонено» не насторожує відпочивальників. Наша журналістка побувала на декількох районних водних плесах, щоб побачити, як порушують закон відпочивальники.

Як стало відомо, на багатьох базах відпочинку вже стало традицією збирати кошти при вході. Є, звичайно, й можливість пройти безкоштовно, через ліси. Відпочивальників, які користуються таким методом, схоже, чимало, бо стежки з лісу добре витоптані. Також перед в’їздом на озеро є автостоянка, а тим, хто хоче заїхати на територію, треба викласти гроші. А бажання порибалити чи орендувати будиночок для пікніку – теж кошти.

У вихідні відпочивальників на пляжі багато. Дехто купається, інші засмагають, є й шанувальники риболовлі. Але, попри яскраву пляжну картину, впадає в око табличка: «Купатися заборонено».

За поясненням ми звернулися до працівників МНС Жовківської РДА. Там нам роз’яснили, що цього року на жодному із водойм офіційно купатись не дозволено.

«Два роки тому такий дозвіл мала база «Альбатрос» у с. Воля-Висоцька та «Чарівні озера» с. Фійна-Майдан». Минулого року до купального сезону база відпочинку не встигла підготувати документи, а цього річ взагалі втратила намір узаконити купання. Тому ось уже рік тут красується табличка – попередження.» - кажуть фахівці.

Зі слів спеціалістів, усі водойми і річки району призначені для розведення риб чи спортивної риболовлі і не більше.

На запитання, чим загрожує купання у озерах з табличкою «Купатись заборонено», стало відомо, що озера без дозволу небезпечні.

«Цей дозвіл – це не лише простий листок паперу. Він засвідчує, що дно озера чисте і не містить по сторонніх елементів:скла чи цвяхів. Також санепідемстанція проводить дослідження води за санітарно-хімічними та санітарно-мікробіологічними показниками чи вона відповідає вимогам і придатна для купання.» - кажуть у пожежно-рятувальній службі.

Крім цього згідно вимог на водоймі, де відпочивають люди, має бути рятувальник, а це знову ж таки видатки з бюджету підприємця. Тому простіше особам, що мають озера звільнити себе від відповідальності і встановити табличку «Купатись заборонено».

Незважаючи на всі ці недоліки озера Жовківщини радо відвідують. Відвідувачі відпочинком задоволені – мокро, сонячно і зелень тішить око. Пані Анна, яка приїхала на Зашківське озеро з дитиною, каже, що це оптимальний варіант відпочинку людям, яким бракує коштів або часу на віддалені курорти. Проте, хоч вода на вигляд ніби і чиста, та все ж було б непогано, якби на дні було не так багато мулу.

Проте лікарі застережуть, що неочищені озера можуть нести загрозу для відпочивальників. Особливо –це стосується дітей. Як повідомили у Львівському венерологічному  шкір-диспансері, дуже часто до них звертаються чоловіки, жінки, і навіть діти, яких лякає дивна висипка на шкірі. У районну лікарню йти страшно чи соромно, тому їдуть на обстеження до Львова.

«Діагноз, забруднена вода з бактеріями. Адже у водоймах, де є риболовля часто самі риби є збудниками інфекцій. Озеро неочищене, от і маємо результат» - каже медик.

Зі слів лікаря він пригадує один випадок, коли до нього приїхав чоловік з Рави- Руської. Він скупався у місцевому озері і вже зранку на ногах появились дивні піхурці. Чоловік злякався, бо не знав, де і як підчепив недугу. Після обстеження стало відомо, що недугу спричинили бактерії що були у водоймі. Лікування пацієнту коштувало понад 200 гривень, плюс потрачено час і нерви.

Озера Жовківщини плюсів і мінусів мають майже порівну. Проте не варто забувати, що чистота і охайність водойм залежить не лише від тих, хто мав би прибирати, а й від тих, хто мав би не смітити. А жителям району варто пам’ятати, що не варто порушувати правила і нехтувати безпекою. Бо така легковажність може нашкодити здоровю і навіть загрожувати життю людини.

Марічка Аврамець

 


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 42


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти