Всім вагітним відомо, що варто обмежити вживання кави та чаю, бо в них багато кофеїну, який є легким наркотиком, і часто його приймаючи під час вагітності, ми прищеплюємо залежність малюкові.
Ідеальний варіант, звичайно, - це вода, зрозуміло, та, що пройшла очищення. Вона може бути мінеральною або фільтрованою, але газованої слід уникати. Особливо важливо пити достатньо води після першої половини вагітності. У цей час посилюється водно-сольовий обмін в організмі, майбутній мамі постійно хочеться пити.
Рідини можна вживати стільки, скільки хочеться, звичайно, якщо немає заборони на це. Можна піти на маленьку хитрість: пити невеликими ковточками, тоді буде хотітися пити не так часто.
Також сюди входять натуральні соки. Підійдуть також фруктові напої, які можна зробити з компоту, варення, сухофруктів, джему, заморожених фруктів. У цих напоях містяться корисні вітаміни та мікроелементи.
У корисні напої при вагітності входять і трав'яні чаї. Але краще не купувати в аптеках готові. Більш корисні ті, які можна приготувати самим з трав'яних зборів, сушених плодів. Готувати їх можна, як звичайний чай - одну чайну ложку такої суміші залити окропом.
Лікарі рекомендують включати молоко. Але це продукт, з яким слід бути обережними. Є люди, у яких виникають алергічні реакції на лактозу, що міститься в ньому. Насильно майбутнім мамам пити його не варто. Тільки якщо організм сам вимагає молока, його можна вживати. Він буде корисний і для розвитку плода.
У список напоїв для вагітних, безперечно, входять кисломолочні продукти: кефір, ряжанка, питні йогурти. Вони навіть більш корисні, ніж молоко, і не викликають у основної частини людей алергічних реакцій. Кисломолочні продукти містять багато корисних вітамінів і мікроелементів, таких, як: вітаміни В2 і В12, кальцій, магній, протеїни, калій. Крім того, в них є корисні бактерії, які покращують засвоєння їжі, нормалізують роботу шлунку і кишечника, покращують мікрофлору в них. А при здоровій мікрофлорі та імунітет матері і дитини стане міцнішим.